Lens Bakım Solüsyonu

Göz sağlığının korunması ve hijyen odaklı bir lens kullanımı için göz doktorlarının tavsiyesi olan markalara öncelik verilmektedir. Günlük ya da düzenli lens kullanımında lensin bakıma, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Mikroorganizmaların oluşmaması, nem ve ıslaklığın dengede tutulması için özel hassas ve narin solüsyon bakımında güvenilir markalara öncelik verilmelidir.

 

Lens Bakım Solüsyonu

Lens bakım solüsyonu birleşenleri dezenfektan etkisi olan ve göz hücrelerine zarar vermeyen etkileşimli maddelerden oluşmaktadır. Kontakt lens bakımında birincil olarak lensin oksijen geçirgenliğinin zarar görmemesi ve gözde konjonktuvit etki yaratmaması gerekmektedir. Korneanın mikropla teması sonucunda lens gözde batma yapar, ağrı ve sulanma hissine neden olur. Lens Bakım Solüsyonu Kullanmanın Önemi; Kontakt lens üzerinde biriken mikroplar ve kirler göz hastalıklarının oluşmasında birincil nedendir. Lens kullanımında göz kızarması, batma ve sızlama lensin hijyenik olmadığının göstergesidir. · Depozit ve kirler lensin görüşünü etkileyeceği gibi gözde arpacık oluşmasına neden olacaktır. · Alerjen maddelerin oluşması da solüsyon kullanımındaki hatalardan kaynaklanabilmektedir. Antibiyotikli damla ve pomat tedavisi gerekebilir.

 

Lens Bakım Solüsyonu Çeşitleri

Dünya markası solüsyon ürünlerine yer veren Optika Gözlük ve lens bakım alanında, Renu, Elegance ve Bioture markalarının güvenli lens bakım ürünlerini sunmaktadır. Gözde kuruma hissinin engellenmesi ve steril kalması için kullanılan solüsyonlar, yumuşak lens dokusunun kaybolmamasında önemli bir role sahiptir. Önemli birleşenlere sahip olan lens çeşitleri, 120 ml ve 60 ml seçeneklerle bakım ve solüsyon alanında ihtiyaç duyulan sterilliği sağlayacaktır. Lens suyu ne kadar sürede değiştirilmelidir; lens solüsyonu, kontakt lens kullanımında kapalı bir alanda tutularak, gün aşırı lenslerin içine koyulması gereken ürünlerdir. 7 günde bir değiştirilmesi gereken lens suyu, düzenli olarak kabının temizlenmesiyle birlikte solüsyon kullanımı sağlanmalıdır.

Lens Bakım Solüsyonu Fiyatları

Uygun fiyatlar ve ekonomik seçeneklerle dünya markası olan gözlük ve lens markalarının solüsyonları, Optika güvencesiyle sizlere teslim edilecektir. Güvenli ve sağlıklı lens kullanımında, mikroorganizmaların temizlenmesi, oluşmaması ve depozitlerin giderilmesi için solüsyon kullanımına dikkat edilerek, düzenli temizlik yapılmalıdır. Göz doktorlarının tavsiye ettiği lens ve solüsyon markalarını Optika’da bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR